HELPING THE OTHERS REALIZE THE ADVANTAGES OF IRYDOTOMIA LASEROWA

Helping The others Realize The Advantages Of irydotomia laserowa

Helping The others Realize The Advantages Of irydotomia laserowa

Blog Article

Jaskra jest chorobą oka, która prowadzi (w pewnym uproszczeniu) do uszkodzenia włókien nerwowych w obrębie oka i nerwu wzrokowego. Większość przypadków tego schorzenia przebiega z podwyższeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP – ang. intraocular stress).

upośledzenie widzenia z powodu wytworzenia dodatkowej, położonej poza osią spojrzenia „źrenicy”.

Większa dawka energii i większa liczba impulsów ułatwiają here perforację tęczówki, ale powodują wzrost ryzyka uszkodzenia wnętrza oka.

Istnieją dwa typy jaskry zależne od budowy anatomicznej gałki ocznej (a w szczególności kąta przesączania):

Wyróżniamy irydotomię laserową i chirurgiczną. Pierwsza z nich jest metodą znacznie mniej inwazyjną. Druga natomiast wymaga wykonania nacięcia w tęczówce przy użyciu skalpela.

Lekarz musi również zweryfikować stan nerwu wzrokowego. Jest to możliwe dzięki szerokim możliwościom badania w lampie szczelinowej.

Może być słyszalny sygnał wydawany przez urządzenie i dźwięk powodowany przez nożny pedał, którym operator wykonuje „strzał” laserowy.

Jak wyleczyć jaskrę za pomocą irydektomii chirurgicznej? Na czym polega zabieg irydektomii chirurgicznej? Zalety chirurgicznej irydektomii Wskazania do zabiegu chirurgicznej irydektomii Na czym polega leczenie jaskry metodą irydektomii laserowej?

Konieczne jest także wykonanie odpowiednich badań okulistycznych, między innymi optycznej koherentnej tomografii. 

kąta przesączania. Podziały te są o tyle istotne, że postać choroby występująca u pacjenta definiuje sposób leczenia, któremu powinien on być poddany.

Irydotomia laserowa jest wykonywana w ramach usług Narodowego Funduszu Zdrowia, czyli osoby ubezpieczone mogą mieć wykonany zabieg bezpłatnie. Należy się jednak liczyć z pewnym oczekiwaniem w kolejce. Zależy to od konkretnej placówki.

Pacjenci powinni mieć na uwadze, że irydotomia laserowa nie jest rozwiązaniem dla każdego. U jakich osób nie powinno się wykonywać tego zabiegu? Przede wszystkim u pacjentów ze stanami zapalnymi oczu, infekcyjnymi chorobami ogólnoustrojowymi.

W tym typie choroby dochodzi do złuszczania się barwnika z tęczówki, co prowadzi do zatkania kąta przesączania. Zabieg irydotomii przywraca prawidłowe krążenie cieczy wodnistej i obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Kliniki.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Kliniki.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Report this page